Materac składa się z segmentów o wymiarach 75 x 40 cm (16 x 8 rzędów) i można go konfigurować według indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Każdy moduł materaca stanowi odrębną część. Zbudowany jest ze 128 elastycznych komór podzielonych na dwie sekcje A i B napełnianych automatycznie powietrzem w cyklach co ok. 5 minut. W zależności od wagi użytkownika można regulować ciśnienie powietrza dostarczanego przez sprężarkę. Zmiennociśnieniowość zapewnia lepsze ukrwienie i odżywianie komórek ciała poprzez wymuszenie lepszego krążenia krwi (masaż).
W razie potrzeby, bardzo łatwo można odłączyć sprężarkę usuwając wężyki łączące moduły, zamienić plastikowe trójniki na zawory powietrzne i wówczas materac pracuje jak statyczny. W tej wersji napełnianie powietrzem oraz regulacja ciśnienia odbywa się przy pomocy pompki i zaworów powietrznych. W poszczególnych segmentach materaca można dobrać ciśnienie do potrzeb pacjenta, jego wagi i części ciała, pod którą został zastosowany. Wskutek nierównomiernego obciążenia ciałem powietrze zostaję przepchnięte do komór mniej obciążonych i powierzchnia materaca dopasowuje się do kształtu ciała. Umożliwia to równomierny rozkład sił unoszących leżącą osobę i zapewnia swobodny dopływ tlenu oraz innych składników odżywczych do komórek ciała, zapobiegając w ten sposób powstawaniu odleżyn.
Wolne przestrzenie między komorami pozwalają na dostateczną wentylację pomiędzy ciałem i materacem, odprowadzenie nadmiaru ciepła i redukcję pocenia.
Materiał z którego wykonane są komory materaca jest bardzo odporny na działanie moczu czy kału, pozwala na łatwe utrzymanie higieny poprzez możliwość mycia w ogólnie stosowanych środkach czystości i dezynfekcji. Jeden segment materaca waży około 2,5 kg, łatwo można g0 wyjąć, zdezynfekować i umieścić w to samo miejsce lub zastosować dla innego pacjenta.
Poniżej przedstawiono przykłady zastosowania segmentów materaca dla typowego łóżka szpitalnego.
Wolne przestrzenie poza modułami materaca pneumatycznego powinny być wypełnione takim samym modułem materaca wykonanego z pianki termoelastycznej (viscoelastic – tzw. “pianka leniwa”) zabezpieczonej pokrowcem z materiału medycznego – zdjęcia 3 i 4. Pozwala to na wyrównanie poziomu ogólnej powierzchni i pełni również funkcję materaca przeciwodleżynowego. Pianka viscoelastic jest obecnie najnowocześniejszym i najskuteczniejszym materiałem w zakresie pianek poliuretanowych stosowanych w materacach przeciwodleżynowych.
Ze względu na różnicę ceny modułu pneumatycznego i wykonanego z pianki viscoelastic istnieje możliwość elastycznego doboru obu modułów w zależności od potrzeb i możliwości finansowych.
Ze powodu dużej efektywności w profilaktyce przeciwodleżynowej, potwierdzonej w stosowaniu tego typu modułów materaca jako poduszki dla użytkowników wózków inwalidzkich oraz na łatwość w przeprowadzaniu dezynfekcji, materace PNEUMAT znajdują szerokie zastosowanie w hospicjach i zakładach opiekuńczo-leczniczych.
Dane techniczne:
- wymiary: 75 x 40 cm jeden moduł (16 x 8 komór w rzędzie)
- konstrukcja: guma o wysokiej elastyczności i odporności chemicznej
- waga: ok. 2,5 kg jednego modułu
- czyszczenie: czyszczenie detergentami, sterylizacja gazowa, dezynfekcja, czyszczenie chemiczne
- gwarancja: 24 miesiące
- wyposażenie: pompka ręczna, zestaw naprawczy, instrukcja obsługi; dodatkowo: sprężarka (ciśnienie 50-105 mm Hg, regulacja ciśnienia, zaczep do podwieszania sprężarki)
Podana cena obejmuje materac w wersji standardowej.
Zapewniamy fachową i profesjonalną obsługę oraz doradztwo w zakresie doboru sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Pomagamy w uzyskiwaniu odszkodowań osobom, które uległy różnego rodzaju wypadkom.
Kupując u nas, Wspierasz podopiecznych FUNDACJI BALIAN SPORT (fundacja jest organizacją pożytku publicznego, Przekaż Swój 1% podatku, KRS 0000069890)
Z nami nie ma ograniczeń.
Znajdź nas na
Facebooku!